Hudební dílna

povinný předmět pro žáky od 6. ročníku, kteří nejsou zapojeni v orchestrech, souborech a sborech

školní rok 2022/2023

pondělí 15.00-16.30 Hudební dílna A (Doubravka) - vyučující Jan Rezek Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

úterý 17.00-18.30 Komorňák (Doubravka) - vyučující Markéta Stolzová  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

pátek 15.00-16.30 Hudební dílna B (Doubravka) - vyučující Veronika Lejsková Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

pátek 15.00-16.30 Hudební dílna C (Doubravka) - vyučující Jan Rezek Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


V hudební dílně pracujeme s jednotlivými „částmi“ hudby - s rytmem a melodii. Experimentujeme s tempem a dynamikou, učíme se vzájemné souhře. Využíváme zvonkohry, xylofon, metalofon a rytmické nástroje. Hrajeme příležitostně i na ty nástroje, které studujeme jako hlavní obor. O hudbě, její bohaté historii a jejích současných možnostech, si také povídáme. Společně muzicírujeme - hrajeme z listu drobné skladby nebo úpravy písní, pokoušíme se vymýšlet i vlastní melodie. Improvizujeme v různých tóninách nebo harmonických kadencích.