• HLEDÁME NOVÉ ZPĚVÁKY A ZPĚVAČKY!
   
  Nábor do dětských pěveckých sborů pro děti od 5 do 20 let: hudební přípravka Mateřídoušky (5 let), dětské pěvecké sbory Notičky (6–9 let), Javořičky (9–12 let), Plzeňský dětský sbor (12–20 let), více informací zde:
 • Přijďte mezi nás (videopozvánka zde), přihlášku ke studiu vyplňte zde:

 • Úsměv a radost ze zpěvu? To jsou přece Notičky!

  Notičky působí při Základní umělecké škole Bedřicha Smetany v Plzni jako mladší přípravka Plzeňského dětského sboru.

 • Zpívají zde děti ve věku 6-9 let. Sbormistryní je Jana Slavíková, na klavír doprovází Štěpán Slavík a hlasovou poradkyní je Lucie Hofmanová.

 • Děti se seznamují hravou formou s hlasovou výchovou a sborovým zpěvem a ke zpěvu s oblibou přidávají pohybové i rytmické činnosti. Většina zpěváčků hraje na hudební nástroj a s velkým nadšením pomáhají s doprovodem sboru. Písničky zpestřují také Orffovými nástroji a dnes populárními Boomwhakers.

 • Malí zpěváčci se scházejí každé pondělí ve sborové zkušebně, kde nacvičují svá vystoupení. Mezi ně patří velký sborový vánoční koncert v Divadle J. K. Tyla, jarní koncert v Měšťanské Besedě, slavnostní koncert školy i zpívání pro rodiče.

 • S úsměvem na rtech si do Plzně vždy přiváží zlato z Krajské přehlídky dětských pěveckých sborů v Rokycanech. Na celostátní přehlídce pěveckých sborů Hrajeme s Orffem v Lounech získali už po několikáté ocenění Laureát festivalu.

 • Notičky jsou skvělá parta kluků a holek. Jejich hlavní motto zní: Na zkouškách a koncertech musí být pohoda a sranda. Na koncertech by se měli bavit zpěváčci i publikum.

kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  tel. 776 766 434

Fotogalerie z vystoupení Notiček zde:

Videa z našich vystoupení zde:


Rozvrh pro školní rok 2021/2022

pondělí

1. skupina 14.30 - 15.40

sborová nauka 15.45 - 16.30 

2. skupina 16.35 - 17.45


Sdílejte s námi informace a zážitky na:


HRAJEME S ORFFEM

Na festivalu dětského sborového zpěvu s využitím Orffova instrumentáře (3. 4. 2022) získal sbor NOTIČKY stříbrné pásmo „Za pestrou, nápaditou dramaturgii a spontánní projev“. Gratulujeme! Foto zde:


ÚSPĚCH PĚVECKÉHO SBORU NOTIČKY NA PŘEHLÍDCE

dětský pěvecký sbor Notičky sbormistryně Jany Slavíkové získal v krajském kole Regionální přehlídky dětských pěveckých sborů 2022 v Rokycanech ocenění ve stříbrném pásmu.


REGIONÁLNÍ PŘEHLÍDKA ŠKOLNÍCH DĚTSKÝCH PĚVECKÝCH SBORŮ

9. 4. 2016, Rokycany

diplom za umístění ve zlatém pásmu pro NOTIČKY


PĚVECKÝ SBOR NOTIČKY ZÍSKAL OCENĚNÍ NA FESTIVALU HRAJEME S ORFFEM

23. 4. 2016, Louny, 10. ročník celostátného festivalu Hrajeme s Orffem - ceny: diplom za originální a vtipnou dramaturgii, celkově vyzrálý vokální projev a zprostředkování radosti z hudby, diplom - Laureát festivalu a zvláštní ocenění za interpretační schopnosti trumpetisty Jakuba Sobotky a zvláštní ocenění za stepařské vystoupení Johanky Kučerové